تبلیغات
وبلاگ تخصصی لاست LOST

وبلاگ تخصصی لاست LOST
 
نویسندگان
نظر سنجی
به نظرتون بهترین بازیگر لاست کیه ؟صفحات جانبی
نکات زیادی هست که باعث شد من مطلبی در مورد این اپیزود بنویسم.
اول اینکه اپیزود حول محور سعید (شخصیت محبوب من در سریال) میچرخه و به نوعی اتفاقات رو درک ،پیش بینی و هدایت میکنه.
اولین نکته ای که در این اپیزود به چشم میخوره حضور بازیگر موفق ایرانی در هالیوود (Shaun Toub ) بازیگر فیلم Crash هست در نقش سامی (صاحب رستورانی که به سعید پیشنهاد کار با دستمزد 2 برابر میده).


نکات قابل توجه:

1.از نکات قابل توجه این اپیزود پخش موسیقی ایرانی در این اپیزود،در هنگام ورود سعید به رستوران سامی هست.
به محض ورود سعید به رستوران و شنیدن یکی از آثار محمد علیزاده شما تصویری از الله و دعای وان یکاد و تصاویری از معماری سنتی اسلامی در این رستوران مشاهده میکنید!


2.لوکیشن این اپیزود در جزیره ایستگاه شعله هست.وظیفه ایستگاه شعله به گفته میکائیل ارتباط با دنیای خارج هست،اما در صحنه ای که جان لاک موفق میشه بازی کامپیوتری رو شکست بده میبینه که هیچ کدوم از تجهیزات این ایستگاه کوچکترین ارتباطی با دنیای بیرون ندارن.پس دلیل حضور میکائیل در این ایستگاه چیست؟!!؟؟
3.اسم گربه میکائیل نادیا هست،وقتی که میکائیل اونو صدا میزنه سعید تعجب میکنه!،این گربه که پس از انفجار ایستگاه شعله هم دیده میشه همون گربه زن سامی هست.

4.اوج داستان در جایی هست که سعید و کیت متوجه میشن که حرفای میکائیل دروغ هست و اون یکی از غریبه هاست،سعید در جواب میکائیل که میگه "مگه شما قایق بادبانی دارید؟" میگه "داشتیم ولی دشمن تو اونو ازمون گرفت"؛میکائیل که خوشحال میشه که افرادش صاحب یک قایق بادبانی شدن،سعید تیر خلاص رو میزنه و میگه "ما تونستیم یکی از اونا رو بکشیم" و منتظر عکس العمل میکائیل میمونه.
دیالوگ بعدی که گفته میشه و به نظر من یکی از شاهکارهای نویسنده این اپیزود هست و من به این جمله واقعا خیلی خیلی اعتقاد دارم اینه "چرا باید این بازی رو ادامه بدیم،در صورتی که آخرش رو میدونیم؟"


5.در صحنه ای که کیت و سعید اون زن ساهپوست رواز زیرزمین پیدا کردن و در حال معاوضه اون با جان که توسط میکائیل اسیر شده هستن نکته قابل تاملی وجود داره،جان لاک اصرار میکنه که این معاوضه انجام نشه و میگه " من تنها چیزی هستم که باعث میشه اون زنده بمونه"؛ ولی زن سیاهپوست با میکائیل روسی صحبت میکنه(توجه به عکس کاغذی که جان در اتاق کامپیوتر میکائیل پیدا کرد فراموش نشه)و اونو وادار میکنه که اونو بکشه.چرا این درخواستو از جان میکنه؟ و بعد هم از سعید میخواد که اونو بکشه؟
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

Helllo . welcome to my weblog . please COUNSEL
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :