تبلیغات
وبلاگ تخصصی لاست LOST

وبلاگ تخصصی لاست LOST
 
نویسندگان
نظر سنجی
به نظرتون بهترین بازیگر لاست کیه ؟صفحات جانبی
خب... ظاهراً قراره از این به بعد نقدها رو اینجا بنویسیم... ادمین جان دستت درد نکنه
با اینکه دلم می خواست قسمت ها رو به طور مرتب و به نوبت جلو برم اما اون وسط به یه نکته ای برخوردم که واسم خیلی جالب بود و تصمیم گرفتم اینجا مطرحش کنم:
موقع بازبینی قسمت ششم، توی یه صحنه جک از توی جیب اون جنازه پوسیده توی غار یه کیسه حاوی دو تا سنگ سیاه و سفید درمیاره و میذاردشون توی جیبش و بعد از اون هم هیچ صحبتی ازشون نمی شه! به نظر شما عجیب نیست توی این سریال اشاره ای به این واضحی به چیزی بشه و بعد دیگه هیچ استفاده ای ازش نشه؟ چون توی قسمتی که سایت channel4 واسه لاست درست کرده، توی اون مراحل هم این سنگ های سفید و سیاه رومی بینیم!... یادم افتاد که یه جا در مورد این سنگ ها خوندم :

================================================== ====================
... پیرمرد یک سنگ سفید و یک سنگ سیاه را که در وسط سینه پوش طلا قرار داشتند، برداشت و گفت: «بگیر، نام اینها اوریم (کمال=Urim) و تمیم (نور=Tumim) است . معنای سنگ سیاه "بله" و معنای سنگ سفید "خیر" است. وقتی نمی توانی نشانه ها را تشخیص بدهی، این سنگ ها کمکت می کنند. همیشه پرسشی عملی مطرح کن. اما بیشتر سعی کن خودت تصمیم بگیری...

«پائولو کوئلیو، کیمیاگر»
-----------------------------------------------------------------------------------------------
1- Urim و Tumim :« و هارون هنگامیکه به حضور خداوند، به قدس وارد می شود نامهای بنی اسرائیل بر سینه بند عدالت و بر قلب خود بگذارد. و اوریم و تمیم را در سینه بند عدالت بگذار تا هنگامیکه هارون به حضور خداوند می آید، بر قلبش باشد و در حضور خداوند، عدالت بنی اسرائیل را همواره بر قلب خود تحمل کند.» (عهد عتیق،سفر خروج،28:30)
«سپس تِرشاتا (لقب حکام فُرس) به آنها گفت تا هنگامیکه کاهنی به همراه اوریم و تمیم نایستد، نمی توانند از قدس الاقداس بخورند.» (عهد عتیق،کتاب عزرا،2:63)

================================================== ====================

با توجه به ارجاعات و نقل قول های مستقیمی که از کتاب های مذهبی مثل انجیل شده، فکر نمی کنم این موضوع چندان دور از واقعیت باشه!

 
این جریان سنگ های سیاه و سفید رو من خودم خیلی بهش دقت کردم. همون اولین باری که این سنگ ها رو دیدم حدس زدم که خیلی از رازهای جزیره بهش ربط داره. ولی دیگه هیچ جا بهش رسیدگی نشد. ولی خوب توی یکی از سایت های رسمی لاست سنگ سیاه رو نشانه سرگذشت بد یک شخصیت و سنگ سفید رو سرگذشت خوب یک شخصیت می دانست. فکر کنم این قضیه هم باز بستگی داره به این قضیه سرنوشت...
در ضمن توی یک صحنه جان لاک که داشت بازی تخته نرد رو به والت یاد میداد گفت دو رنگ داریم مشکی ، سفید بعد صحنه طور خاصی تموم شد. توی گفتن لاک هم لحن خاص و مرموزی بود. باز هم میتونه از کارهای نویسندگان باشه ...
__________________
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

Helllo . welcome to my weblog . please COUNSEL
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :